AcasaPortalGalerieFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectareAfilieri

Distribuiţi | 

Ultimul film vazut

In jos 
AutorMesaj
Babydoll
Admin

Data de inscriere : 16/08/2011
Varsta : 24

MesajSubiect: Ultimul film vazut   Vin Aug 26, 2011 12:43 pm

Care a fost ultimul film pe care l-ati vazut?
Cum a fost?
Al meu a fost The Reader, zilele trecute l-am vazut. A fost un film acceptabil, pe care nu l-as mai vedea dar de care probabil ca imi voi aminti.

Data de inscriere : 17/08/2011
Localizare : Timisoara

MesajSubiect: Re: Ultimul film vazut   Vin Aug 26, 2011 10:01 pm

Nu vreau sa vorbesc pfoai, King Arthur si nu s-a ridicat deloc la nivelul asteptarilor mele, m-a cam dezamagit, nu s-a bazat pe legenda in principal, ce era cu adevarat important, decat niste mici actiuni pe acolo, merlin nu a avut mare contributie, aiurea ce mai

Data de inscriere : 25/08/2011

MesajSubiect: Re: Ultimul film vazut   Sam Aug 27, 2011 11:08 pm

Ah chiar aseara , cand nu aveam ce face si butonam telecomanda aiurea, am oprit la Disturbia.
Credeam ca n`o sa fie cine stie ce si initial m`am gandit sa ma uit din plictiseala, dar s`a dovedit a fi bunicel.Mi`a placut ca la inceput au bagat atatea idei de nici nu ma asteptam sa fie drama.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Babydoll
Admin

MesajSubiect: Re: Ultimul film vazut   Dum Aug 28, 2011 3:12 am

Ieri am terminat Julie and Julia, un film cu gatit, lol, nu stiu ce m-a facut sa-l vad pana la capat, probabil Julia si stilul actritei de a-si imita personajul, care a fost dupa mine destul de reusit

Data de inscriere : 06/09/2011
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Ultimul film vazut   Vin Sept 09, 2011 12:20 pm

Acum cateva zile am nimerit filmul "You again?" ..Well nu e cine'stie ce..e oarecum placut, amuzant in unele parti. M'a amuzat *fara motiv* numele protagoniste care era "Marni" lucru care ma facea sa ma gandesc la un vrajitor..*probabil de la Merlin=]]*.Iar la sfarsit nu ma asteptam tocmai la o astfel de incurcatura unde 2 bunici erau foste rivale la fel ca si celelalte 2.*nu se poate intelege pana ce nu e vazut=]]*.
Mi s'a parut totusi ca era cam ametit..oh , am uitat , am fost destul de incantata de numele catelului care era "Coco Puff"~desi ma asteptam sa fie un terrier...ei bine ,nu era decat o corcitura putin cam nereusita..well , nu pot spune ca era urat totusi*
Sus In jos
Babydoll
Admin

MesajSubiect: Re: Ultimul film vazut   Dum Sept 11, 2011 1:03 pm

Tocmai am terminat X-Men The last stand, dupa mania pe care am capatat-o de la seria sub forma de desene, Evolution, pe care si pe aia ieri am terminat-o.
Cu ocazia asta, atentie, SPOILERS, simt sa ma descarc undeva.
A fost un film slab din vreo 10 puncte de vedere, dar vazut in ansamblu, hm, treaca de la noi daca n-ai devenit fan dupa Evolution. Probabil n-ar fi trebuit sa incep cu asta la movies, tinand cont de faptul ca e finalul, dar teh, asa e cu dezinformatii, de parca nu spunea din titlu.

1. Fuck the fuck, personajul meu favorit, Rogue, a fost patetica, trecand prin lookul ei comun si plicticos si ajungand la caracter. N-as vedea-o pe ea si Bobby nici in al 20lea ceas. M-a dezamagit la final, cand a renuntat la puterile ei, iar apoi nu cred ca acea Rogue pe care o am eu in capul meu ar fi facut-o, chiar daca se simtea nefericita cu ele. Oh, si desigur, i-am simtit lipsa in lupte.

2. Nu mi-a placut nici Kitty, nici fizic, nici ca nimic, nu avea decar dragalasenia aia a ei, dar cred ca ar fi trebuit sa fie mai mult de atat.

3. Unde sunt Gambit, Nightcrawler, Spike si inca cativa care nu-mi vin acum?

4. Luptele nu m-au introdus in atmosfera, efectele au fost usor de 2 bani, calitatea filmului...se putea mai bine.

5. Coloana sonora a fost cam de un 5, cu siguranta ar fi ajutat altfel.

6. Quicksilver e gagica, iar altii parca au inversate rolurile si taberele puternic.

7. Moartea lui Xavier mi s-a parut un moment usor nepiperat.

8. Storm a fost un personaj placut, dar n-avea acel ceva de classy lady, asa cum spusese Spike despre ea intr-un episod.

9. Momentele nu se derulau corect, ori cel putin mie mi-a parut ca unele erau prea scurte.

10. La mod general: unde dracu au gasit actorii aia?

11. Pentru un personaj ca Scott, nu cred ca se merita o moarte chiar asa slaba.

Ar mai fi si altele, insa cred ca ajunge. Cu toate astea au fost si ceva puncte bune, spre exemplu cauza mortii lui Xavier, Jean Grey (cu toate ca nici pe ea nu am regasi-o complet) si dragostea lui Logan fata de ea (desi niciodata nu am inghitit-o, dar imbarligatura lor era bunicica), precum si finalul dintre ei doi.
Singurul actor, perfect pentru X-Men as spune, a fost Patrick Steward in rolul lui Charles.
Acum nu-mi ramane decat sa ma pregatesc sa le vizionez si pe celelalte, iar apoi sa mai scriu un roman x-menuiesc.

Data de inscriere : 06/09/2011
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Ultimul film vazut   Mar Sept 13, 2011 10:20 am

Knight and day a fost ultimul vazut..desi ptr a doua oara.E destul de fain..nu e chiar genul meu dar ma amuza partile in care se roaga de el sa o adoarma.Partea care chiar nu mi'a placut deloc a fost cea cu "serul adevarului" care mi'a parut stupida si fara sens..ptr ca a fost seaca..si nu a actionat tocmai ca un "ser" al adevarului ..sau cel putin eu nu mi l'am imaginat in felul acesta.In rest e bunicel desi cam tras de par si ceva folosit excesiv de mult si de altii.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ultimul film vazut   

Sus In jos

Ultimul film vazut
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Rima cu ultimul cuvant

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum